top of page

Підсумки ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Дж

  • Фото автора: Admin
    Admin
  • 29 мая 2018 г.
  • 4 мин. чтения

14 травня 2018 року на туристичну базу «Лісова», що знаходиться у с. Торське Лиманського району на ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») заїхали 25 роїв (200 дітей) – учасників гри, в тому числі і наша команда «Берегиня» (Сорокін Данил, Солдатов Богдан, Бойко Єгор, Мельніков Георгій, Козлов Євген, Семенюк Едуард, Луц Дарина, Мосягіна Ганна).

В цей день ми розгорнули свій табір та мали змогу познайомитися з учасниками інших команд Донецької області. Також цього дня відбулася гра «Оборона Січі», яка не входить до залікових змагань і конкурсів. За умовами гри учасники розділилися на козаків, які обороняють свою територію та ординців, головною метою яких було завоювання хоругви козаків. У цій запеклій грі перемогли ординці. Наш ройовий Сорокін Данило був одним із них, який першим потрапив на територію козаків та викрав хоругву. День понеділка завершився приємними спогадами та новими знайомствами.

Другий день (15 травня) розпочався урочистим відкриттям ІІ етапу гри, на якому з привітанням до учасників звернувся Стокоз І.С. - заступник голови облдержадміністрації та Оксенчук Н.В. - директор департаменту освіти і науки. Особливо хочеться відзначити гостей з м. Київ, що завітали на Донеччину – Грива А.М., головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України та Неділько С.В., директор Українського центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Також на відкритті продемонстрували показові виступи та роботу кінологічної служби військовослужбовці Краматорського прикордонного загону та творчі колективи. Усіх джур на добру справу благословив військовий капелан отець Віктор Коханський.

Програма обласного етапу дуже насичена та ретельно спланована. Тому відразу після урочистого відкриття відбулися конкурс строю та пісні «Впоряд» та змагання з надання долікарської допомоги «Рятівник». Кращими у конкурсі «Впоряд» стали: рій «Звитяга» (м. Слов’янськ) - І місце; рій «Вартові свободи» (м. Добропілля) – ІІ місце; рій «Торські козаки» ( Лиманський район) – ІІІ місце. У конкурсі «Рятівник» призові місця здобули: рій «Домаха» (м. Маріуполь) - І місце; рій «Гайдамаки» (Великоновосілківський район) – ІІ місце; рій Звитяга» (м. Слов’янськ) – ІІІ місце. Нашій команді трохи не вистачило впевненості у собі та наполегливої праці у даних конкурсах. Також цього дня військовослужбовці Національної гвардії провели майстер-клас зі збирання та розбирання автоматичної зброї та лекцію з тактичної медицини. Неочікувано для нас стало, що нашому рою так сподобається брати участь у даному майстер-класі. Особливо відзначився Сорокін Данило, Солдатов Богдан, Луц Дарина, Семенюк Едуард, Бойко Єгор.

Третій день (16 травня) розпочалося в юних джур зі змагання «Стрільба», а далі «Крос-похід» з елементами орієнтування. У конкурсі «Стрільба» відзначились рої «Бахмутські стрільці» (м. Бахмут) – І місце, «Вільні вовки» (м. Покровськ) – ІІ місце, «Лугань» (Бахмутський район) – ІІІ місце.Наша команда на 12 місці. За результатами змагань на дистанції «Крос-похід» ми не стали призерами. Нам ще необхідно більш ретельно тренуватися в орієнтуванні на місцевості. А ось у кого можна повчитися: рій «Вартові свободи» (м. Добропілля) – І місце; рій «Нескорені» (м. Дружківка) – ІІ місце; рій «Торські козаки» ( Лиманський район) – ІІІ місце.

Дуже надихнула нашу команду в цей день підтримка Сидорчук Надії Василівни, начальника відділу освіти Іллінівської сільської ради. Засинаючи вночі, ми пам’ятали її слова-напуття та непохитну віру в нас.

Четвертий день (17 травня) з самого ранку розпочалася інтелектуальна гра‒вікторина «Відун», під час якої учасники обласного етапу гри продемонстрували свої знання з історії українського козацтва, історії та сучасності Збройних Сил України. Кращими у грі-вікторині наша команда не стала (ІVмісце), але 2 бали не вистачило, щоб потрапити у трійку переможців. Отже, відунами стали: рій - «Торські козаки» ( Лиманський район) – І місце, рій «Золота булава» (м. Костянтинівка) – ІІ місце та рій «Звитяга» (м. Слов’янськ) - ІІІ місце. Справжнім святом для всіх стала «ВАТРА «У колі друзів». У ході творчо-мистецького звіту рої представили театралізоване дійство на тему Української революції 1917-1921, українського козацтва, сучасної історії (в т.ч. Революції Гідності, захисту від агресії РФ в Криму та на Сході України), видатних особистостей визвольних змагань за українську соборну державність тощо. У цьому конкурсі наша команда «Берегиня» представила сценку про Тараса Бульбу та його синів Андрія та Остапа. Провідною лінією було те, як відбувається посвячення в козаки на Січі. Наш рій виступив на досить високому рівні, але призового місця не отримав. Призові місця посіли рій «Вартові свободи» (м. Добропілля) – І місце; рій «Гайдамаки» (Великоновосілківський район) – ІІ місце; рій «Домаха» (м. Маріуполь) - ІІІ місце.

У останній день (18 травня) обласного етапу гри пройшли силові змагання «Перетягування линви» та звитяжні змагання «Лава на лаву». Це був особливий день тому, що наш рій «Берегиня» став героєм дня.

Ми стали найсильнішими у «Перетягуванні линви» - І місце; ІІ місце – рій «Торські козаки» (Лиманський район). ІІІ місце – рій «Бахмутські стрільці» ( Бахмутський район). У змаганнях «Лава на лаву» ми також би перемогли та отримали І місце та не судилося - перемогли рій «Вільні вовки» (м.Покровськ), ІІ місце вибороли ми - рій «Берегиня» (Іллінівська ОТГ). На ІІІ місці – рій «Східні вовки» (м.Авдіївка). Протягом усіх днів гри проводився конкурс «Таборування», в якому оцінювалися наявність обов’язкових атрибутів рою (хоругва, емблема, назва) біля яких цілодобово чатували вартові; проводилася оцінка побуту, чистоти, доцільності розміщення, дотримання санітарно-гігієнічних норм, стан спорядження, особистих речей, посуду тощо. Учасники нашого рою цілодобово здійснювали чергування – і вдень, і вночі; слідкували за чистотою та культурою мовлення.

За оцінкою журі кращими стали табори рою «Гайдамаки» (Великоновосілківський район) – І місце, рою «Нащадки козака Щербини» (м. Торецьк) – ІІ місце та роїв «Вартові свободи»; (м. Добропілля) та «Соколи» (Нікольський район) – ІІІ місце.

Наша команда дуже великих зусиль прикладала, але відзнаки не вдалося отримати.


Кожний ранок у таборі юних джур починався з вранішнього кола та виконання Гімну України акапельно, а закінчувався – вечірнім колом та гутірками у роях або вечірньою ватрою. Виховною роботою та організацією чергувань по табору з джурами займалась таборова старшина (похідний отаман, хорунжий, осавул, бунчужний та впорядники) Ввечері 18 травня відбулося урочисте закриття ІІ(обласного) етапу гри «Сокіл» («Джура»). На урочистому колі були нагороджені переможці у окремих конкурсах та змаганнях гри. Переможцями обласного етапу гри 2018 року стали: ІІІ місце посів рій «Гайдамаки» (Великоновосілківський район); ІІ місце – рій «Вільні вовки» (м. Покровськ); І місце другий рік поспіль виборов рій «Торські козаки» Торського НВК Лиманського району.

Наш рій «Берегиня» увійшов в десятку найкращих з 25 роїв Донецької області. Ми зайняли почесне восьме місце. Так, звичайно, представити Донецьку область на ІІІ Всеукраїнському етапі гри, який буде проходити у липні 2018 року у місті Переяслав-Хмельницький, у нас не буде можливості, але тепер ми маємо досвід, нові знайомства та два кубки за І та ІІ місця у конкурах «Перетягування линви» та «Лава на лаву».


Ми на зв'язку 

Телефон: +380627290440

e-mail: tarasovka_nvk@ukr.net

© 2017  Тарасівський НВК 

Сайт создан на Wix.com

  • Facebook
  • YouTube

Адреса

85180; Донецька область

Костянтинівський р-н

с. Тарасівка, вул. Московська, 94

bottom of page