top of page

Екологічний квест до Всесвітнього дня захисту тварин

  • Фото автора: Admin
    Admin
  • 1 окт. 2020 г.
  • 3 мин. чтения

Всесвітній день захисту тварин – це свято, яке допомагає об’єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин.

Рішення про святкування Всесвітнього Дня захисту тварин було прийняте в 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи. Дату свята, 4 жовтня, вибрано не випадково. Цього дня у 1226 році помер Франциск Ассизський, заступник і покровитель звірів і птахів. Святий Франциск з особливою турботою ставився до усіх живих істот і відчував їхню біль і страждання гостріше за свої власні.

У багатьох країнах вважається, що домашні тварини – це частина сім’ї, і вони мають такі ж права, як і інші її члени. Вони отримують спеціальне медичне обслуговування, здорову їжу тощо.

В той же час, тварини, як і раніше, страждають від людської жорстокості. Організації із захисту тварин багатьох країн світу заявили про свою готовність щорічно організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на захист тварин. В останні роки заходи, присвячені цьому дню, проходять більш ніж у 60 країнах світу.

Не залишаються осторонь і педагоги Тарасівського навчально-виховного комплексу і учнівська молодь. Щороку в жовтні для учнів школи проводиться низка заходів, приурочених до Всесвітнього дня захисту тварин: конкурс «Мій домашній улюбленець», конкурс плакатів, провели екологічний квест.

Метою екологічного квесту було виховання відповідальності за братів наших менших, фауну рідного краю, формування екологічної культури, сприяти становленню світогляду, вмінню застосовувати свої знання на практиці.

Під час проходження квесту 2 команди виконували завдання на наступних зупинках:

Ø «Незвичайні назви». Відповідаючи на запитання вікторини, діти демонстрували знання особливостей поведінки домашніх тварин.

Ø «Правила поведінки в природі». Учасники давали відповіді як потрібно поводити себе на природі.

Ø «Знайди вірну відповідь». На цій зупинці учасникам потрібно знайти вірно вказану картку з текстом.

Ø «Бувалі туристи». Уявивши себе туристом Вам потрібно взяти все необхідне в експедицію до лісу.

Ø «Біологічні фразеологізми». У лексиці української мови поряд з окремими словами існують стійкі словосполучення, вирази і навіть цілі речення, які мають одне лексичне значення, подібне (синонімічне) до значення окремого повнозначного слова: байдики бити (ледарювати), накивати п’ятами (втекти), замилювати очі (брехати), ні пари з уст (мовчати). Такі стійкі вирази називають фразеологізмами.

Часто ці крилаті вислови не мають автора, та й авторство не має особливого значення. Ці "родзинки" міцно увійшли в нашу мову, і сприймаються як природний елемент мови, що йде від народу, з глибини віків. Необхідно «розгадати» фразеологізми в малюнках

Ø «Походження культурних рослин». На цій станції учасникам було запропоновано відгадати за географічними координатами назву і країну рослини.

Ø «Рослини з легенд». Прочитати легенди і відгадати, про які рослини нашої місцевості йде мова.

Ø «Хто це? Що це?». Відповідаючи на запитання вікторини, учні демонстрували знання особливостей поведінки домашніх тварин.

Ø «Екзотичні фрукти». До екзотичного фрукту, який зображений на малюнку необхідно підібрати назву.

Ø «Екосистема». Сьогодні надзвичайно актуальним питанням є охорона навколишнього середовища. Вам пропонується вивчити і описати оточуючу вас екосистему за планом, для покращення екологічної ситуації даної місцевості. За планом характеристики проаналізуйте одну з екосистем.

Ø «Чорна скринька». На цій зупинці діти демонстрували свої знання щодо орнітофауни Донбасу.

Ø «Мюнхгаузен відпочиває». В ребусах зашифровані біологічні терміни.

Ø «Креативний Художник». Воду, дорогоцінний дар природи, академік А.Н. Карпінський назвав живою кров'ю, яка створює життя там, де її не було. Вода – основа розвитку землеробства, енергетики і рибного господарства, без неї не мислимі побут і дозвілля людини. Відомий французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері, вмираючі від спраги, проте врятований бедуїнами, написав: «Вода, у тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не відаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти – саме життя. Ти наповнюєш нас радістю, непідвладною нашими почуттями».

Намалюйте портрет найдорожчого дару природи

За підсумками конкурсних змагань команди-переможці були нагороджені грамотами:

Команди «Жовті» та «Сині» які набрали однакову кількість балів (103,5).

Підводячи підсумок заходу, директор Тетяна Анатоліївна побажала учням, щоб в доросле життя вони вступили знавцями, любителями і, головне, охоронцями природи, адже вона потребує нашого захисту.

Тож давайте не забувати про те, що ми одна велика родина на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.








Comments


Ми на зв'язку 

Телефон: +380627290440

e-mail: tarasovka_nvk@ukr.net

© 2017  Тарасівський НВК 

Сайт создан на Wix.com

  • Facebook
  • YouTube

Адреса

85180; Донецька область

Костянтинівський р-н

с. Тарасівка, вул. Московська, 94

bottom of page